Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Instruktorzy MiGOKu

Czcionka:

 

 

 
 
 
Tomasz Ostaszewski 
Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka i prof. Klaudiusza Barana (dyplom z wyróżnieniem w 2013 r.). Podczas uroczystych obchodów Święta Uczelni w dniu 22 lutego 2014 r. Rektor UMFC odznaczył Tomasza Ostaszewskiego medalem Magna cum Laude, jako jednego z najwybitniejszych absolwentów ostatnich lat. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał na kursach mistrzowskich, podczas których pracował pod okiem takich pedagogów jak: prof. Włodzimierz Lech Puchnowski (Polska), Aleksander Dmitriew (Rosja), Aleksander Selivanov (Rosja), Yuri Shishkin (Rosja), Claudio Jacomucci (Włochy), Teodoro Anzellotti (Włochy) czy Alfred Melichar (Austria). Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów akordeonowych.

 

 

Paulina Gocałek

 

Paulina Gocałek. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 15 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli  w klasie śpiewu mgr Doroty Borowicz.

W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem studia drugiego stopnia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu dr hab. Anny Dzionek-Kwiatkowskiej. Podczas studiów zrealizowała również dwuletnie Studium Pedagogiczne.

Doświadczenia scenicznego nabywała biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich, koncertach i projektach organizowanych przez uczelnię m.in. :

2013 r. - musical „Łódź Story” (muz. W. Korcz) w reż. Beaty Redo Dobber;

- mistrzowski kurs wokalny prof. Andrzeja Żarneckiego „Muzyka w działaniu – działanie w muzyce”;

2014-2015 r.  - Seminarium Wykonawstwa Liryki Wokalnej prof. Tomasza Herbuta;

                       - mistrzowski kurs wokalny mgr Andrzeja Saciuka

2015 r. - spektakl „Dom Bernardy Alba” inspirowany dramatem F. G. Lorki w reż. Hanny Chojnackiej.

2018 r. – Mistrzowski Kurs Wokalny prof. Marka Rzepki w ramach XII Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej Warszawie

            Współpracowała z Teatrem Arte Creatura na Śląsku. W operetce Hrabina Mariza

 F. Lehara wcieliła się w postać Lizy.

Chętnie występuje z lokalnymi orkiestrami dętymi m.in. z Miejską Orkiestrą Dętą w Makowie Mazowieckim oraz Orkiestrą Dętą Miasta Mińsk Mazowiecki.

 

Na przełomie 2016/2017 roku miała przyjemność występować jako solistka z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Jest tegoroczna laureatką I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Viva Calisia w Kaliszu.

Posiada doświadczenie w nauczaniu śpiewu solowego i prawidłowej emisji głosu dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 

 

Maciej Dziedzic

Absolwent Wydziału Jazzu ZPSM i m. F . Chopina w Warszawie i Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach.

 

Perkusista, kompozytor, aranżer, edukator.

 

Współtwórca grup Imagination Quartet, Dwootho, z którymi wydał studyjne płyty oraz koncertował m.in. na EuropaFest Bukareszt Rumunia 2010, Kulturama Jazz Festival Słowacja 2010, Muzyczne Dialogi Łuck Ukraina 2010, Word Press Photo Warszawa 2010, Comblain de Tour Belgia 2011, Flugery Lwowa Ukraina 201, Copenhagen Jazz Festival Dania 2012, Jazzfest Berlin 2013, Jazz po polsku Festival 2013. W październiku 2014 r . z grupą Imagination Quartet odbył trasę koncertową w Chinach, g dzie zagrał na 760 Jazz Festival Zhongshan, Guangzhou Jazz Festival i jednym z największych azjatyckich festiwali jazzowych OCT-LOFT Jazz Festival. Pracuje nad solową płytą Dziedzic Project. A także wpółpracował z Big Band UMFC, Krzysztofem Zalewskim(Kayax), Janem Traczykiem (Buffo, Roma) Teatrem Palladium, Warszawską Orkiestrą Sentymentalną, Fusion Generation Project również z artystami scen folkowych i ludowych.

 

Prowadzi autorskie warsztaty “ Wytwórnia Zjawisk Rytmicznych”

 

 

 

Nadzieja Bajda

Nadzieja Bajda urodziła się w 1992 r. w Mińsku (Białoruś). W wieku 8 lat rozpoczęła naukę gry na akordeonie w klasie G. Dorohinoj w Szkole Muzycznej nr 1 w Mińsku. Kontynuowała edukację w zakresie gry na akordeonie w Państwowym College’u przy Białoruskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Mirona Buly. U tego samego profesora rozpoczęła studia na Białoruskiej Akademii Muzycznej. W 2017 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. dr. hab. Klaudiusza Barana i dr. hab. Rafała Grząki.
Od wielu lat bierze udział w kursach mistrzowskich, podczas których pobierała lekcje od wielu znakomitych profesorów – akordeonistów. Byli to m.in. prof. Yuri Shishkin (Rosja), prof. Claudio Jacomucci (Włochy), prof. Grzegorz Stopa (Polska), prof. Geir Draugsvoll (Norwegia), prof. Stefan Hussong (Niemcy), prof. Mikko Luoma (Finlandia).
Do najważniejszych osiągnięć w karierze solowej można zaliczyć:
- I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Kownie (Litwa), 2003 r.
- II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Limbażi (Łotwa), 2005 r.
- II miejsce na Białoruskim Konkursie Akordeonowym im. I. Żynowicza w Mińsku, 2006 r.
- I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie (Litwa), 2007r.
- III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym w Solcu Zdroju, 2015 r.
Nadzieja Bajda była współzałożycielką zespołu „MaxBy Duo”, który powstał w 2014 roku. Tworzyła go razem z akordeonistą Adamem Maksymienko. Podczas edukacji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie duet pracował pod kierunkiem prof. Jerzego Łukasiewicza, ad. dr. Rafała Grząki i mgr. Grzegorza Palusa. Podczas seminariów, kursów oraz w ramach lekcji
mistrzowskich zespół kształcił się u najwybitniejszych pedagogów z Polski jak i z za granicy.
Działalność „MaxBy Duo” obejmowała udział w koncertach w całej Polsce. Zespół udzielał się również w koncertach charytatywnych – m. in. we współpracy z Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego wielokrotnie występował w budynku PAST-y w Warszawie, czy z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie.
„MaxBy Duo” jest laureatem wielu prestiżowych nagród na konkursach na arenie krajowej i międzynarodowej. Największe sukcesy zespołu to:
- III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie (Litwa)
- I miejsce oraz Grand Prix im. prof. Włodzimierza Lecha Puchnowskiego na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu Zdroju
- III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy)
- III miejsce na 65 CMA Trophee Mondial de l’Accordeon w Martigny (Szwajcaria)
- wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach Dziedzicach

 

 

Radosław Świderski

Muzyk o wieloletnim doświadczeniu. Jego muzyka to przede wszystkim dźwięki gitarowe podparte mocnym głosem i ciekawymi pomysłami, to wypracowany styl oparty na rock, blues, jazz. Współpracował i współpracuje z wieloma muzykami, zespołami, kompozytorami, założył też alternatywny skład o cięższym podejściu do muzyki ( Spirit Us a później The Spirit, finalista Vena Festival), brał udział w wielu projektach, współpracował z Teatrem ES, zainteresował się także poezją śpiewaną czego efektem była jego pierwsza płyta "Moja ulica" do tekstów poety Marka Grali, był to eksperyment, jak mówił Radek, synteza rocka i poezji. Uczestniczył również w projektach szantowych. Wraz z zespołem RBB pokazywał się też na większych scenach min: Mazowieckie Klimaty czerwiec 2006, Rawa Blues oraz imprezy cykliczne takie jak Zaduszki Jazzowe. Zagrał wiele koncertów klubowych w całym kraju.

 

 


Rafał Snopczynski

 

Rafał Snopczyński jest założycielem Studia Tańca Next Level, które swoją współpracę z MiGOK'iem rozpoczęło w październiku 2015r. Zespół na swoim koncie ma już wiele osiągnięć tanecznych (pucharów, tytułów) oraz premierę swojego pierwszego spektaklu tanecznego "Siła przyjaźni", która ukazała się w 2018r. podczas podsumowania rocznej pracy dzieci.
Rafał jest osobą pozytywnie patrzącą na świat i podchodzącą do wszystkiego z uśmiechem. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą co przekłada się na bardzo dobry kontakt ze swoimi uczniami. 
Jest wieloletnim tancerzem, który swoją karierę rozwijał i szkolił w zespołach tanecznych "Avocado" , "MAT-Musicalowa Akademia Talentów" oraz "Egurolla Dance Studio".
Swoje techniki taneczne szkoli u wielu znanych tanecznych osobowości od jazz'u, modernu, tańca współczesnego, hip-hop'u i wielu innych styli tanecznych.
Na swoim koncie ma już wiele tytułów tanecznych np.:
= II vice mistrzostwo Polski, Europy i Świata w formacji modern (IDO Wetzlar/Germany)
= I miejsce w kategorii PRODUKCJE pow. 15 lat (Otwarty Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu)
= I miejsce w Hip-Hop formacja (XI WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
= II miejsce w SHOW DANCE solo dorośli (XII WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
Swoje doświadczenia tanecze sprawdza również w programach telewizyjnych między innymi, bral udział w programach jako uczestnik "Got to Dance - Tylko Taniec" , oraz jako tancerz "Jaka to melodia" lub "Taniec z Gwiazdami".

 

Łukasz Cacko

Łukasz Cacko jest dyplomowanym instruktorem tańca towarzyskiego, animatorem tańca oraz kierownikiem na obozach tanecznych Od ponad 15 lat taniec jest jego pasją i sposobem na życie.
Wciąż jest czynnym tancerzem, co pozwala mu być na bieżąco z różnymi aspektami tanecznej profesji. Cały czas szkoli się u najlepszych trenerów w Polsce i zagranicą oraz zgłębia tajniki poszczególnych stylów tańca.
Ma za sobą wiele lat pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi o różnym stopniu zaawansowania. Współpracował z uznanymi szkołami tańca w Warszawie(A&T Sulewscy, GaBa Dance Studio, Sway Warszawa, Fast-Step Warszawa) oraz z biurami podróży na terenie całej Polski.
Od początku swojej kariery tanecznej reprezentuje klub CORTE Warszawa. Jest finalistą i półfinalistą Mistrzostw Polski, laureatem wielu turniejów Grand Prix oraz ogólnopolskich. Posiada najwyższą krajową klasę taneczną „A”.
Łukasz co roku wyjeżdża na obozy i szkolenia taneczne, gdzie uczy młodych adeptów tańca i zaraża ich swoją pasją.

 

 

 

Roman Kuzelyak

Roman Kuzelyak urodził się 1960 r. na Ukrainie. Jest absolwentem Kosiwskiego Technikum Sztuki Plastycznej o specjalności ceramika. W swoim rodzinnym kraju pracował w szkolnictwie i biznesie. Specjalizował się w produkcji rzeźbionych i ręcznie malowanych pieców kaflowych. Był wykładowcą Instytutu Sztuk Pięknych. W 1984 r. zawarł związek małżeński, z którego ma syna i córkę.

W 2002 r. przyjechał do Polski, aby wesprzeć finansowo studia swoich dzieci. Początkowo pracował w firmie budowlanej na Śląsku pod Opolem. Ponadto pracował z dziećmi z Gminy Rudniki, ale chyba na stałe związał się z Gminą Łochów, a dokładnie z Muzeum Gwizdka w Gwizdałach, do którego zaprosiła go Irena Buczyńska. Tam ma swoją pracownię, w której jest instruktorem ceramiki.

Roman Kuzelyak ma za sobą traumatyczne przeżycia. W 2006 r. podczas katastrofy budowlanej hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów w Katowicach, ledwie uszedł z życiem. Na targach prezentował swoje ceramiczne gołębie. Przypadek sprawił,  że w nocy przed przyjazdem na targi jeden z gołębi pokruszył się, co twórca odebrał jako zły znak. Chciał nawet zrezygnować z wystawy. Doszło do nieporozumień z organizatorami, a jego stanowisko przeniesiono w inne miejsce.

Obok stoiska R. Kuzelyaka przechodziła 4 - osobowa rodzina; ojciec z jednym dzieckiem poszedł dalej, a matka z synem na moment zatrzymała się. - Gdybym wtedy bardziej spróbował zainteresować swoimi glinianymi ptaszkami tego malca, byliby oni uratowani. Matka jednak odciągała synka od stoiska i pobiegli za tatą. W chwilę później wszystko się zawaliło.

Po tych przeżyciach postanowił zająć się pracą z dziećmi, którym przekazuje tajniki wyrobu figurek, gwizdków czy wazonów z gliny. Szczególne miejsce w tej kolekcji zajmują gołębie.

 

Katarzyna Stachurska-Bala

Urodziła się 9 października 1966 roku w Bukowinie Tatrzańskiej. Mieszka w Zawiszynie (gmina Jadów, pow. wołomiński) razem z mężem i trójką dzieci. Początkowy okres twórczości artystki to fascynacja ikonami, martwymi naturami, scenami rodzajowymi. Od kilku lat, Katarzyna Bala zajmuje się tematyką hippiczną, portretem i pejzażem.

Wykształcenie 

technikum tkactwa Arstystycznego w Zakopanem pod kierunkiem m.in. Marty Gąsienicy Szostak i Zofii Krzeptowskiej.

1986-1991 - pracownia artystyczna Urszuli Plewki-Szmidt w Poznaniu, współudział w realizacji monumentalnych prac, m.in: Życie i twórczość Henryka Wieniawskiego, Ołtarz Pergamoński, cykl ikon 1000-lecie chrztu Rusi.

Od 1991 roku - prywatna pracownia artystyczna gobelinów i malarstwa w Zawiszynie.

Wystawy indywidualne 

2001- Galeria Korozja i Kolor, Wołomin

2004 - Galeria Dom, Sokołów Podlaski

2004/2005 - Łazienki Królewskie - Stara Kordegarda, warszawa

2005 - Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa, Galeria Orła - Ząbki, Miejski Dom kultury - Kobyłka

2006 - Centrum wystawowo Konferencyjne na Wawelu, Kraków, Biblioteka Narodowa w Warszawie

2007 - Zamek w Liwie

2008 - Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Galeria Lavoir de Mougins, Francja

2009 - Muzeum malarstwa w Czerniowcach, Ukaraina

2010 - Muzeum Historyczne w Zduńskiej Woli

2011 - Ukraina: Kamieniec Podolski, winnica, Lwów

2012 - Ostrów Mazowiecka

2014 - Warszawa, Centrum Sportu, Zamek Królewski - Tkanina na siedzisko Króla Stanisława Poniatowskiego

Konkursy

2001 - I nagroda w konkursie na tkaninę artystyczną do sali konferencyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie. Prace artystki prezentowane były również na corocznych organizowanych przez warszawski Miejski Dom Kultury Mokotów, Obchodach "Dnia Ziemi" w programach TVP oraz prasie krajowej i zagranicznej. Znajdują się one w instytucjach publicznych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii i USA.

Pogoda

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Polityka Prywatności

Nawigator

Ta strona używa mechanizmu „cookies” tzw. ciasteczek. Więcej informacji oraz przykład jego wyłączania dostępny jest na stronie (polityka ciasteczek). Kontynuując korzystanie ze strony zgadzacie się Państwo na działanie mechanizmu ciasteczek.

Polityka Prywatności

Niniejsza polityka prywatności dotycząca gromadzenia i przetwarzania danych osobowych ma na celu wyjaśnienie, w jaki sposób chronimy dane dotyczące osób odwiedzających tę witrynę. „Oświadczenie o Prywatności” złożone w przedmiotowej polityce ma zastosowanie wyłącznie do określonych stron internetowych Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w łochowie oraz podmiotów jemu podległych.

Administrator

Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych zbieranych przez witrynę  http://www.lochow.naszgok.pl jest Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, 07-130 ochów ul. 1 Maja 22, 07-130 Łochów NIP 824-11-97-787,REGON ; 000566345, iod.migok@gmail.plwww.lochow.naszgok.pl ,

Wszelkie pytania dotyczące „Oświadczenia o Prywatności”, gromadzenia i przetwarzania danych osobowych użytkowników witryny prosimy kierować do naszego Inspektora Ochrony Danych na adres: iod.migok@gmail.pl

Gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna nie wymusza na użytkownikach obowiązku podawania swoich danych osobowych, aby móc z niej skorzystać. Jednakże za jej pośrednictwem mogą być gromadzone dane osobowe dobrowolnie udostępniane przez użytkowników dla celów statystycznych, dokonania zakupów za naszym pośrednictwem korzystamy z programów  Facebook,  Mail, które służą nam do rejestrowania aktywności użytkowników.

Za każdym razem zgoda na przetwarzanie danych osobowych zostanie pozyskana od użytkownika zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych, a administrator poinformuje użytkownika o zbieraniu i przetwarzaniu danych osobowych przed ich pozyskaniem i rozpoczęciem przetwarzania.

Informacje na temat plików cookies

Dla potrzeb zarządzania witryną i usprawnienia nawigacji administrator może używać plików cookies (małych plików tekstowych zapisywanych w przeglądarce użytkownika). Nie zbieramy, ani nie przechowujemy pojedynczych plików cookies w formie nie połączonych za sobą. Dla celów funkcjonalnych mamy dostęp wyłącznie do pochodzących z cookies danych połączonych ze sobą.

Dodatkowe informacje na temat wykorzystywania przez nas plików cookies umożliwiających rejestrowanie aktywności w witrynie oraz możliwości ich kontrolowania przez użytkowników podano w „Informacji o plikach cookies”.

Bezpieczeństwo informacji

Wprowadziliśmy określone standardy technologii i bezpieczeństwa operacyjnego w celu ochrony informacji dostarczonych przez osoby odwiedzające Witrynę przed nieupoważnionym dostępem, ujawnieniem, modyfikacją lub zniszczeniem.

Modyfikacja informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych

Zastrzegamy sobie prawo do dokonywania zmian okresowych, uznaniowych modyfikacji niniejszego „Oświadczenia o prywatności”. Z chwilą jego aktualizacji informacje o tym wraz z datą jej wprowadzenia podamy na górze strony. W takim przypadku zmienione „Oświadczenie prywatności” będzie mieć zastosowanie do użytkowników i przekazywanych przez nich danych począwszy od daty aktualizacji.

Ochrona prywatności dzieci

Wiemy, jak ważna jest ochrona prywatności dzieci w Internecie. Witryna nie została zaprojektowana z myślą o dzieciach poniżej szesnastego roku życia i nie jest dla nich przeznaczona. Nasza polityka nie przewiduje celowego gromadzenia danych, dotyczących dzieci poniżej szesnastego roku życia.