Instruktorzy MiGOKu

Aleksandra Zgoła rozpoczęła swoją edukację muzyczną w wieku 7 lat w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. T.Szeligowskiego w Poznaniu pod okiem Cezarego Witlewskiego. Ukończyła z wyróżnieniem POSM II st. im. M. Karłowicza
w Poznaniu, aktualnie jest studentką na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
w Warszawie w klasie akordeonu ad. dr hab. Rafała Grząki oraz dr Grzegorza Palusa, rozwijając się zarówno solowo jak i w zespołach kameralnych. W trakcie swojej edukacji wielokrotnie koncertowała z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej POSM II st.,
m.in. w Sali Auli Nova w Poznaniu oraz Auli UAM w Poznaniu oraz solistycznie na Zamku Królewskim w Warszawie , Zamku Cesarskim i w najważniejszych salach koncertowych
w Poznaniu. W czerwcu 2018 roku wzięła również gościnny udział w nagraniach płyty Orkiestry Kameralnej POSM II st., gdzie zaprezentowała się jako solistka.
Aleksandra została także dwukrotną laureatką Nagrody Miasta Poznania za rok 2016/17 oraz 2017/18 oraz stypendystką programu Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
Jako uczestniczka konkursów i festiwali akordeonowych zdobyła również wiele nagród, do których należą m.in.
-1. Prize w International Music Competition In Belgrad
-II Nagroda na Mławskim Festiwalu Akordeonowym
-2. Prize na Akkordeonwettbewerb w Wiedniu
-III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy
Paulina Gocałek
Paulina Gocałek. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 15 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli w klasie śpiewu mgr Doroty Borowicz.
W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem studia drugiego stopnia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu dr hab. Anny Dzionek-Kwiatkowskiej. Podczas studiów zrealizowała również dwuletnie Studium Pedagogiczne.
Doświadczenia scenicznego nabywała biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich, koncertach i projektach organizowanych przez uczelnię m.in. :
2013 r. - musical „Łódź Story” (muz. W. Korcz) w reż. Beaty Redo Dobber;
- mistrzowski kurs wokalny prof. Andrzeja Żarneckiego „Muzyka w działaniu – działanie w muzyce”;
2014-2015 r. - Seminarium Wykonawstwa Liryki Wokalnej prof. Tomasza Herbuta;
- mistrzowski kurs wokalny mgr Andrzeja Saciuka
2015 r. - spektakl „Dom Bernardy Alba” inspirowany dramatem F. G. Lorki w reż. Hanny Chojnackiej.
2018 r. – Mistrzowski Kurs Wokalny prof. Marka Rzepki w ramach XII Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej Warszawie
Współpracowała z Teatrem Arte Creatura na Śląsku. W operetce Hrabina Mariza
F. Lehara wcieliła się w postać Lizy.
Chętnie występuje z lokalnymi orkiestrami dętymi m.in. z Miejską Orkiestrą Dętą w Makowie Mazowieckim oraz Orkiestrą Dętą Miasta Mińsk Mazowiecki.
Na przełomie 2016/2017 roku miała przyjemność występować jako solistka z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Jest tegoroczna laureatką I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Viva Calisia w Kaliszu.
Posiada doświadczenie w nauczaniu śpiewu solowego i prawidłowej emisji głosu dzieci, młodzieży i dorosłych.
Irena Filuś
Donata Debinska
Donata Dębińska jest absolwentką studiów choreograficznych pierwszego stopnia na Akademi Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi. Obecnie kontynuuje swoją przygodę choreograficzną na tej samej uczelni na studiach drugiego stopnia łącząc to z studiami magisterskimi z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Swoją przygodę z tańcem i muzyka zaczęła mając sześć lat w ognisku muzycznym w państwowej szkole muzycznej pierwszego i drugiego stopnia im. Wandy Kossakowej w rodzinnym mieście Sanok.
W 2010 skończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia (instrument wiodący skrzypce)
W wieku 10 lat została członkiem Formacji Tańca Towarzyskiego „Flamenco” w Sanoku i została niej kolejne 8 lat.
W 2013 roku na ścieżce rozwoju tanecznego pojawiły się również zajęcia z tańca klasycznego, współczesnego oraz jazzu, których kontynuacją są studia na kierunku choreografii i technik tanecznych.
Od 2016 roku regularnie uczestniczy w Otwartych Warsztatach Tańca Współczesnego w Połczynie-Zdrój, gdzie doświadczyła dużo szerszego spektrum świata tanecznego uczestnicząc w zajęciach z: tańca klasycznego, współczesnego, improwizacji tanecznej, kontaktu improwizacji, GAGA, Śniącego ciało, wodnych praktyk somatycznych, Bojowego partneringu, Capoeiry, Kung-Fu, Jogi.
Instruktorka zajęć improwizacji tanecznej na Warsztatach Artystycznych pod Matragoną
Nauczycielka tańca klasycznego dla dzieci w „Art Studio” Sanok
Uczestnik prestiżowego Festiwalu tańca współczesnego „Labirynt” organizowanego przez Witolda Jurewicza
Organizatorka Spektaklu Teatru Tańca „Created by Żubardzka” w Sanokcim Domu Kultury
Autorka choreografii „Wyścig” wystawionej na wieczorze tańca na Akademi Muzycznej w Łodzi
Udział w projekcie muzycznym duetu jazzowego „Two I Am”
Autorka choreografii „W trapezie pierwiastków istnienia” wystawionej na „Przystanku Balnica”
O mnie:
Jestem osobą, która rozwija się cały czas i uwielbia to robić. Dzięki temu, ze sama cały czas się uczę, łatwiej jest mi przekazać tą wiedzę swoim podopiecznym. Ucząc się tańca przez wiele lat, zauważyłam jak istotna role w tym procesie odgrywa psychika. Umiejętnie łącząc wiedzę na temat ciała i umysłu, staram się podchodzić indywidualnie do każdego z uczniów. Moim zdaniem pokazanie piękna świata tańca, to najlepsza inspiracja i motywacja dla każdego młodego tancerza. Chce aby każdy, niezależnie od wieku, uczestnik zajęć skorzystał z nich w najlepszy dla siebie sposób i patrzył na rozwój przez pryzmat podobny do mojego-świetnej zabawy!
Grzegorz Siek
Z muzyką związany od najmłodszych lat z zamiłowania i wykształcenia perkusista, drugi instrument pianino. Skończył szkola muzyczna I i II stopnia w Przemyślu. Absolwent wydziału artystycznego UMCS na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie perkusji. Odnajduje sie w różnych gatunkach muzycznych. Brał Udział w wielu festiwalach m.in.(Przemyska Scena Niezależna, SPAM, Fort Missia), supporty przed (Złe Psy, Poparzeni Kawa Trzy, Myslovitz, Strachy na Lachy)
Alina Dzięcioł
Alina Dzięcioł jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Kształci się pod kierunkiem prof. Klaudiusza Barana i dr hab. Rafała Grząki. Jest stypendystką Programu „Młoda Polska 2018” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wykonawczych jako solistka i kameralistka m. In: I nagroda na VIII International Music Competition (Belgrad Serbia) (2017), I miejsce na 24. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2016), I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy (2017), I nagroda na Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych (2017), I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Trzcianie (2017).
Wielokrotnie reprezentowała nasz kraj na najbardziej prestiżowych konkursach za granicą, m. in. w Wiedniu oraz w Niemczech. Koncertowała na salach takich jak: Filharmonia Poznańska, Teatr Wielki w Poznaniu, Sala Koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w koncertach towarzyszących ważnym wydarzeniom kulturalno-naukowym takim jak: uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów, wręczeniu Medali Komisji Edukacji Narodowej, uroczystości wręczenia Krzyży Zasługi i Medali za Długoletnią Służbę.
Alina Dzięcioł zajmuje się również kompozycją. Jej twórczość obejmuje muzykę na instrumenty solowe oraz różne składy kameralne. Czynnie bierze udział w konkursach kompozytorskich nieustannie pracując nad wyodrębnieniem indywidualnego stylu.
Adam Maksymienko
Adam Maksymienko jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
w Warszawie. Studiował w klasie prof. Klaudiusza Barana oraz dr hab. Rafała Grząki. W 2018 roku ukończył wyżej wymienioną uczelnię z wyróżnieniem uzyskując dyplom magistra sztuki.
Brał udział w ponad 40 konkursach akordeonowych, na których wielokrotnie zdobywał nagrody. Największym jak dotąd osiągnięciem artysty jest zwycięstwo na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie w 2017 roku oraz I nagroda na X Konkursie Akordeonowym
im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach – Dziedzicach w 2018 roku. Prócz tego najważniejszymi sukcesami muzyka są czterokrotne występy w finałach najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych: 51. i 54. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Klingenthal (2014, IV miejsce; 2017, IV miejsce), 65. CMA Trophee Mondial w Martigny (2015, V miejsce), VI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Moskwie (2015, III miejsce).
Artysta wykazuje duże zainteresowanie muzyką nową. Na swoim koncie ma wiele polskich prawykonań najnowszych dzieł wybitnych kompozytorów z całego świata. W 2018 roku wydał płytę CD „Reminiscence of the Future – Sonatas for accordion” poświęconą twórcom uznawanym za jednych
z najważniejszych w dziedzinie rozwoju akordeonu jako instrumentu oraz pisanej na niego literatury. Aktywnie koncertuje w Polsce i za granicą w takich krajach jak Czechy, Chiny, Niemcy, Rosja, Słowacja, Ukraina, Włochy. Za swoje osiągnięcia artystyczne oraz wkład w rozwój kultury i sztuki został stypendystą Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2019”.
Adam Maksymienko prowadzi również działalność pedagogiczną. Posiada doświadczenie
w pracy zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i ze studentami. Wielokrotnie udzielał lekcji mistrzowskich w ramach warsztatów i kursów muzycznych. Prowadził również wykłady towarzyszące sesjom naukowym. Jest zapraszany jako juror do komisji konkursów międzynarodowych m.in.
na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Harbinie w Chinach.
Radosław Świderski
Muzyk o wieloletnim doświadczeniu. Jego muzyka to przede wszystkim dźwięki gitarowe podparte mocnym głosem i ciekawymi pomysłami, to wypracowany styl oparty na rock, blues, jazz. Współpracował i współpracuje z wieloma muzykami, zespołami, kompozytorami, założył też alternatywny skład o cięższym podejściu do muzyki ( Spirit Us a później The Spirit, finalista Vena Festival), brał udział w wielu projektach, współpracował z Teatrem ES, zainteresował się także poezją śpiewaną czego efektem była jego pierwsza płyta "Moja ulica" do tekstów poety Marka Grali, był to eksperyment, jak mówił Radek, synteza rocka i poezji. Uczestniczył również w projektach szantowych. Wraz z zespołem RBB pokazywał się też na większych scenach min: Mazowieckie Klimaty czerwiec 2006, Rawa Blues oraz imprezy cykliczne takie jak Zaduszki Jazzowe. Zagrał wiele koncertów klubowych w całym kraju.
Rafał Snopczynski
Rafał Snopczyński jest założycielem Studia Tańca Next Level, które swoją współpracę z MiGOK'iem rozpoczęło w październiku 2015r. Zespół na swoim koncie ma już wiele osiągnięć tanecznych (pucharów, tytułów) oraz premierę swojego pierwszego spektaklu tanecznego "Siła przyjaźni", która ukazała się w 2018r. podczas podsumowania rocznej pracy dzieci.
Rafał jest osobą pozytywnie patrzącą na świat i podchodzącą do wszystkiego z uśmiechem. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą co przekłada się na bardzo dobry kontakt ze swoimi uczniami.
Jest wieloletnim tancerzem, który swoją karierę rozwijał i szkolił w zespołach tanecznych "Avocado" , "MAT-Musicalowa Akademia Talentów" oraz "Egurolla Dance Studio".
Swoje techniki taneczne szkoli u wielu znanych tanecznych osobowości od jazz'u, modernu, tańca współczesnego, hip-hop'u i wielu innych styli tanecznych.
Na swoim koncie ma już wiele tytułów tanecznych np.:
= II vice mistrzostwo Polski, Europy i Świata w formacji modern (IDO Wetzlar/Germany)
= I miejsce w kategorii PRODUKCJE pow. 15 lat (Otwarty Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu)
= I miejsce w Hip-Hop formacja (XI WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
= II miejsce w SHOW DANCE solo dorośli (XII WORLD DANCEWEEK MIKOŁAJKI POLAND)
Swoje doświadczenia tanecze sprawdza również w programach telewizyjnych między innymi, bral udział w programach jako uczestnik "Got to Dance - Tylko Taniec" , oraz jako tancerz "Jaka to melodia" lub "Taniec z Gwiazdami".
Łukasz Cacko
Łukasz Cacko jest dyplomowanym instruktorem tańca towarzyskiego, animatorem tańca oraz kierownikiem na obozach tanecznych Od ponad 15 lat taniec jest jego pasją i sposobem na życie.
Wciąż jest czynnym tancerzem, co pozwala mu być na bieżąco z różnymi aspektami tanecznej profesji. Cały czas szkoli się u najlepszych trenerów w Polsce i zagranicą oraz zgłębia tajniki poszczególnych stylów tańca.
Ma za sobą wiele lat pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi o różnym stopniu zaawansowania. Współpracował z uznanymi szkołami tańca w Warszawie(A&T Sulewscy, GaBa Dance Studio, Sway Warszawa, Fast-Step Warszawa) oraz z biurami podróży na terenie całej Polski.
Od początku swojej kariery tanecznej reprezentuje klub CORTE Warszawa. Jest finalistą i półfinalistą Mistrzostw Polski, laureatem wielu turniejów Grand Prix oraz ogólnopolskich. Posiada najwyższą krajową klasę taneczną „A”.
Łukasz co roku wyjeżdża na obozy i szkolenia taneczne, gdzie uczy młodych adeptów tańca i zaraża ich swoją pasją.
Roman Kuzelyak
Roman Kuzelyak urodził się 1960 r. na Ukrainie. Jest absolwentem Kosiwskiego Technikum Sztuki Plastycznej o specjalności ceramika. W swoim rodzinnym kraju pracował w szkolnictwie i biznesie. Specjalizował się w produkcji rzeźbionych i ręcznie malowanych pieców kaflowych. Był wykładowcą Instytutu Sztuk Pięknych. W 1984 r. zawarł związek małżeński, z którego ma syna i córkę.
W 2002 r. przyjechał do Polski, aby wesprzeć finansowo studia swoich dzieci. Początkowo pracował w firmie budowlanej na Śląsku pod Opolem. Ponadto pracował z dziećmi z Gminy Rudniki, ale chyba na stałe związał się z Gminą Łochów, a dokładnie z Muzeum Gwizdka w Gwizdałach, do którego zaprosiła go Irena Buczyńska. Tam ma swoją pracownię, w której jest instruktorem ceramiki.
Roman Kuzelyak ma za sobą traumatyczne przeżycia. W 2006 r. podczas katastrofy budowlanej hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów w Katowicach, ledwie uszedł z życiem. Na targach prezentował swoje ceramiczne gołębie. Przypadek sprawił, że w nocy przed przyjazdem na targi jeden z gołębi pokruszył się, co twórca odebrał jako zły znak. Chciał nawet zrezygnować z wystawy. Doszło do nieporozumień z organizatorami, a jego stanowisko przeniesiono w inne miejsce.
Obok stoiska R. Kuzelyaka przechodziła 4 - osobowa rodzina; ojciec z jednym dzieckiem poszedł dalej, a matka z synem na moment zatrzymała się. - Gdybym wtedy bardziej spróbował zainteresować swoimi glinianymi ptaszkami tego malca, byliby oni uratowani. Matka jednak odciągała synka od stoiska i pobiegli za tatą. W chwilę później wszystko się zawaliło.
Po tych przeżyciach postanowił zająć się pracą z dziećmi, którym przekazuje tajniki wyrobu figurek, gwizdków czy wazonów z gliny. Szczególne miejsce w tej kolekcji zajmują gołębie.
Katarzyna Stachurska-Bala
Urodziła się 9 października 1966 roku w Bukowinie Tatrzańskiej. Mieszka w Zawiszynie (gmina Jadów, pow. wołomiński) razem z mężem i trójką dzieci. Początkowy okres twórczości artystki to fascynacja ikonami, martwymi naturami, scenami rodzajowymi. Od kilku lat, Katarzyna Bala zajmuje się tematyką hippiczną, portretem i pejzażem.
Wykształcenie
technikum tkactwa Arstystycznego w Zakopanem pod kierunkiem m.in. Marty Gąsienicy Szostak i Zofii Krzeptowskiej.
1986-1991 - pracownia artystyczna Urszuli Plewki-Szmidt w Poznaniu, współudział w realizacji monumentalnych prac, m.in: Życie i twórczość Henryka Wieniawskiego, Ołtarz Pergamoński, cykl ikon 1000-lecie chrztu Rusi.
Od 1991 roku - prywatna pracownia artystyczna gobelinów i malarstwa w Zawiszynie.
Wystawy indywidualne
2001- Galeria Korozja i Kolor, Wołomin
2004 - Galeria Dom, Sokołów Podlaski
2004/2005 - Łazienki Królewskie - Stara Kordegarda, warszawa
2005 - Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa, Galeria Orła - Ząbki, Miejski Dom kultury - Kobyłka
2006 - Centrum wystawowo Konferencyjne na Wawelu, Kraków, Biblioteka Narodowa w Warszawie
2007 - Zamek w Liwie
2008 - Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Galeria Lavoir de Mougins, Francja
2009 - Muzeum malarstwa w Czerniowcach, Ukaraina
2010 - Muzeum Historyczne w Zduńskiej Woli
2011 - Ukraina: Kamieniec Podolski, winnica, Lwów
2012 - Ostrów Mazowiecka
2014 - Warszawa, Centrum Sportu, Zamek Królewski - Tkanina na siedzisko Króla Stanisława Poniatowskiego
Konkursy
2001 - I nagroda w konkursie na tkaninę artystyczną do sali konferencyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie. Prace artystki prezentowane były również na corocznych organizowanych przez warszawski Miejski Dom Kultury Mokotów, Obchodach "Dnia Ziemi" w programach TVP oraz prasie krajowej i zagranicznej. Znajdują się one w instytucjach publicznych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii i USA.