Ognisko Muzyczne i Studio Piosenki

Czcionka:

Tomasz Ostaszewski
Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka i prof. Klaudiusza Barana (dyplom z wyróżnieniem w 2013 r.). Podczas uroczystych obchodów Święta Uczelni w dniu 22 lutego 2014 r. Rektor UMFC odznaczył Tomasza Ostaszewskiego medalem Magna cum Laude, jako jednego z najwybitniejszych absolwentów ostatnich lat. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał na kursach mistrzowskich, podczas których pracował pod okiem takich pedagogów jak: prof. Włodzimierz Lech Puchnowski (Polska), Aleksander Dmitriew (Rosja), Aleksander Selivanov (Rosja), Yuri Shishkin (Rosja), Claudio Jacomucci (Włochy), Teodoro Anzellotti (Włochy) czy Alfred Melichar (Austria). Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów akordeonowych.

Sławomir Naborczyk

Absolwent Akademii muzycznej im Feliksa Nowowejskiego w Bydgoszczy w klasie dr.hab Marka Moździerza i mgr Tadeusza Szlenkiera. Zadebiutował w Operze Nova w 2011 r kreując postać Basilia podczas Operowego forum młodych.W kolejnych latach występował jako Kowal w ,,Krótkim Życiu" Emanella de Falli oraz jako tytułowa postać w operetce ,,Student Żebrak" Carla Millockera. W operze Nova bierze udział w spektaklach ,,Halka" Stanisława Moniuszki jako Gość oraz w ,,Traviacie" Giuseppe Verdiego jako Gaston Letorieres. Współpracuje także z chórem Musica Viva śpiewając w Bremen, Lilenthal i Schwerinie.

Anna Maria Adamiak

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, wydziału wokalno – aktorskiego, specjalność – śpiew solowy, Akademii Świętokrzyskiej - wychowanie muzyczne, Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie – podyplomowe mistrzowskie studia wokalne oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni – katedra kameralistyki. Solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą (Niemcy, Hiszpania, Norwegia, Irlandia, Ukraina Litwa). Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, stale poszerzająca swój repertuar, poruszająca się doskonale w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych, interpretacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami w kraju i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności. Zajmuje się pedagogiką wokalną, prowadzi od 7 lat studio wokalne oparte na autorskim programie emisji głosu, warsztaty emisji głosu. Na WSM Prowadzi zajęcia z zakresu Kultury Słowa i Emisji Głosu (oddychanie, artykulacja, dykcja, impostacja).

Michał Wycech

Wykształcenie wyższe muzyczne, artysta muzyk mgr sztuki Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Profesjonalny muzyk, puzonista, fortepian, keyboard, gitara, rosyjska harmonijka guzikowa, harmonijka ustna, znajomość zasad muzyki, harmonii, instrumentoznawstwa, folkloru, umiejętność prowadzenia zespołów kameralnych. Współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji Studio S1 pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego. Członek grupy wokalnej Novisingers.

Radosław Świderski

Muzyk o wieloletnim doświadczeniu. Jego muzyka to przede wszystkim dźwięki gitarowe podparte mocnym głosem i ciekawymi pomysłami, to wypracowany styl oparty na rock, blues, jazz. Współpracował i współpracuje z wieloma muzykami, zespołami, kompozytorami, założył też alternatywny skład o cięższym podejściu do muzyki ( Spirit Us a później The Spirit, finalista Vena Festival), brał udział w wielu projektach, współpracował z Teatrem ES, zainteresował się także poezją śpiewaną czego efektem była jego pierwsza płyta "Moja ulica" do tekstów poety Marka Grali, był to eksperyment, jak mówił Radek, synteza rocka i poezji. Uczestniczył również w projektach szantowych. Wraz z zespołem RBB pokazywał się też na większych scenach min: Mazowieckie Klimaty czerwiec 2006, Rawa Blues oraz imprezy cykliczne takie jak Zaduszki Jazzowe. Zagrał wiele koncertów klubowych w całym kraju.

Aleksandra Kaczmarek

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Płocku Tytuł Licencjata: Skrzypce, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - pełne kwalifikacje pedagogiczne, Studium Pedagogicznego przy Akademii Muzycznej w Łodzi tytuł Magistra: Skrzypce, Akademii Muzycznej G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Branimir Slokar Orchestra Academy - Lublana, Słowenia. Laureatka licznych nagród i stypendiów:

Zwycięzca Konkursu Listen 2.0. Scholarship Fondazione Pistoiese Promusica, Italy

Zwycięzca Konkursu Listen 2.0. Scholarship, Fondazione Pistoiese Promusica, Italy

Spotkania Młodych Skrzypków w Płocku – 2 nagroda

Festiwal Zespołów Kameralnych Regionu Warszawskiego – 1 nagroda

Konkurs Muzyki Współczesnej w Płocku – 1 nagroda

Stypendium Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina dla najlepszych studentów

Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi dla najlepszych studentów

Stypendium Prezydenta Miasta Płocka za wybitne wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne

Luty 2018