Wystawa w 70 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej

Czcionka:

„Pamiętamy 1939 – 1945”

20 maja w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbył się uroczysty wernisaż wystawy fotografii dokumentalnej poświęconej 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, zatytułowanej  „Pamiętamy 1939 – 1945”. Na wystawie zaprezentowane zostały dziesiątki unikatowych zdjęć - obrazujących Polskę i Polaków w latach wojny i okupacji - zrealizowanych przez konspiracyjnych fotografów, w tym także żołnierzy NSZ,  fotoreporterów niemieckich działających na potrzeby propagandy III Rzeszy oraz niemieckich żołnierzy biorących udział w akcjach eksterminacyjnych. Oprócz fotografii na szczególną uwagę zasługiwały prace plastyczne, artystów związanych z podziemiem oraz oryginały dokumentów (prasa konspiracyjna, tzw. „gadzinowa” oraz niemiecka). Wystawie towarzyszł pokaz filmu dokumentalnego poświęconego akcji zdobywania ikonografii niemieckiej zorganizowanej przez Polskie Państwo Podziemne.

Młodzieżą oprowadzającą wystawę była Anna Kołodziej i Aleksandra Tuszyńska.

Autorami wystawy są: Elżbieta Berus – Tomaszewska – historyk, ekspert w dziedzinie ikonografii II Wojny Światowej, autor wystaw dokumentalnych, filmów i książek.

Jerzy Tomaszewski -  fotograf podziemny zaangażowany w akcję zabezpieczania dzieł sztuki i przechwytywania dowodów zbrodni niemieckich, korespondent i fotoreporter Powstania Warszawskiego z ramienia Delegata Rządu i Komendanta Głównego Armii Krajowej.

Wystawa czynna od 20 maja do 8 czerwca 2015 r.

Projekt „Pamiętamy 1939 – 1945” -  to nie tylko wystawa, to także inauguracja inicjatywy zmierzającej do utworzenia na terenie Łochowa - Muzeum Miejskiego kultywującego tradycję, kulturę i historię całego regionu.

Artur Lis, Dyrektor MIGOK Łochów

Wystawa fotografii

Wernisaż „Pamiętamy 1939 – 1945”

Polityka Prywatności

Nawigator

Polityka Prywatności

Niniejsza polityka prywatności dotycząca gromadzenia i przetwarzania danych osobowych ma na celu wyjaśnienie, w jaki sposób chronimy dane dotyczące osób odwiedzających tę witrynę. „Oświadczenie o Prywatności” złożone w przedmiotowej polityce ma zastosowanie wyłącznie do określonych stron internetowych Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w łochowie oraz podmiotów jemu podległych.

Administrator

Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych zbieranych przez witrynę  http://www.lochow.naszgok.pl jest Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, 07-130 ochów ul. 1 Maja 22, 07-130 Łochów NIP 824-11-97-787,REGON ; 000566345, iod.migok@gmail.plwww.lochow.naszgok.pl ,

Wszelkie pytania dotyczące „Oświadczenia o Prywatności”, gromadzenia i przetwarzania danych osobowych użytkowników witryny prosimy kierować do naszego Inspektora Ochrony Danych na adres: iod.migok@gmail.pl

Gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna nie wymusza na użytkownikach obowiązku podawania swoich danych osobowych, aby móc z niej skorzystać. Jednakże za jej pośrednictwem mogą być gromadzone dane osobowe dobrowolnie udostępniane przez użytkowników dla celów statystycznych, dokonania zakupów za naszym pośrednictwem korzystamy z programów  Facebook,  Mail, które służą nam do rejestrowania aktywności użytkowników.

Za każdym razem zgoda na przetwarzanie danych osobowych zostanie pozyskana od użytkownika zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych, a administrator poinformuje użytkownika o zbieraniu i przetwarzaniu danych osobowych przed ich pozyskaniem i rozpoczęciem przetwarzania.

Bezpieczeństwo informacji

Wprowadziliśmy określone standardy technologii i bezpieczeństwa operacyjnego w celu ochrony informacji dostarczonych przez osoby odwiedzające Witrynę przed nieupoważnionym dostępem, ujawnieniem, modyfikacją lub zniszczeniem.

Modyfikacja informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych

Zastrzegamy sobie prawo do dokonywania zmian okresowych, uznaniowych modyfikacji niniejszego „Oświadczenia o prywatności”. Z chwilą jego aktualizacji informacje o tym wraz z datą jej wprowadzenia podamy na górze strony. W takim przypadku zmienione „Oświadczenie prywatności” będzie mieć zastosowanie do użytkowników i przekazywanych przez nich danych począwszy od daty aktualizacji.

Ochrona prywatności dzieci

Wiemy, jak ważna jest ochrona prywatności dzieci w Internecie. Witryna nie została zaprojektowana z myślą o dzieciach poniżej szesnastego roku życia i nie jest dla nich przeznaczona. Nasza polityka nie przewiduje celowego gromadzenia danych, dotyczących dzieci poniżej szesnastego roku życia.